Розклад роботи
з 9:00 до 18:00, перерва з 13:00 до 14:00
вихідні: субота, неділя
Прийом у неробочій час - за домовленістю.

Посвідчення заповітів

19.11.16, 02:29

Заповіт складається для того, щоб після смерті людини її майно було передано конкретним людям і в конкретних розмірах. Найчастіше використовують посвідчення заповіту, коли хочуть включити до складу спадкоємців людей, які не є кровними родичами.

Заповіт складається на власний розсуд і за бажанням людини – кожен без будь-яких пояснень причин може включити до складу спадкоємців будь-яких осіб.

Скласти заповіт може будь-яка дієздатна людина.

Також скласти заповіт можуть спільно подружжя на їх спільне майно.

Заповіт має бути складений чітко, ясно і зрозуміло, щоб після відкриття спадщини не виникало неясностей і суперечок з приводу волі померлого.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ для посвідчення заповіту:

  • Паспорт заповідача;
  • Ідентифікаційний код заповідача;
  • Відомості про майно та спадкоємців записуються зі слів самого заповідача і не підлягають документального підтвердження.
 Як скласти заповіт?

На свій особистий розсуд ви можете скласти будь-який заповіт. Найчастіше люди складають заповіт, в якому просто передають спадкоємцям майно. Іноді вказуються частки спадкоємців або пишеться заповіт тільки на частину майна.

Але крім стандартних найбільш відомих видів заповітів, існують досить цікаві та різноманітні варіанти. До таких відносять такі види:

1) Заповіт з підпризначенням спадкоємців.

Такий заповіт потрібно для тих випадків, коли зазначений вами спадкоємець не захоче або з інших причин не вступить у спадок. Адже спадкоємець також має право вибору. Він може відмовитися від спадщини. Щоб вирішити цю ситуацію, в заповіті ви можете визначити, хто буде наступним у черзі.

2) Заповіт з позбавленням права на спадкування.

Коли ви в заповіті не вказуєте одного із спадкоємців за законом, ви тим самим позбавляєте його права на спадкування. Крім цього, можна позбавити права на спадкування конкретну особу. Для цього за бажанням ви можете вказати причину такого вибору, а можете і не пояснювати.

3) Заповіт з умовами.

Такими заповітами можна покладати на спадкоємців певні зобов’язання, встановлювати сервітути, виставляти інші вимоги до поведінки спадкоємців.

Процедура посвідчення заповіту.

Законом передбачена можливість вибору процедури посвідчення заповіту.

Ви можете скласти заповіт одним із способів:

  • Стандартна процедура передбачає складання заповіту у відкритій (для нотаріуса або іншої службової особи) формі;
  • Секретний заповіт складається людиною самостійно потай від усіх. Нотаріус тільки опечатує конверт з вашим заповітом, але не читає його;
  • За бажанням заповідача можна скласти заповіт при свідках.

Перелік документів для посвідчення заповіту у кожному конкретному випадку може відрізнятись. Тому найкраще звернутися до нотаріуса і отримати індивідуальну консультаціюпо вашій справі.